O nas

Fugo to firma z 60-letnim doświadczeniem. Pierwotnie założona w 1962 r. Fabryka Urządzeń Górnictwa Odkrywkowego działała jedynie na potrzeby Kopalni w Koninie. Aktualnie znajduje się w posiadaniu przez polską grupę kapitałową LKR, która kładzie nacisk na utrzymanie dotychczasowej jakości i rozwój spółki.

Fugo to dwa potężne zakłady remontowo-produkcyjne zlokalizowane w Koninie i Zgorzelcu o łącznej powierzchni 50 000 m2 hal produkcyjnych przepełnionych wysoko wyspecjalizowanymi maszynami, pozwalających na obróbkę wielkogabarytowych elementów o wadze do 70 ton.

W toku rozwoju Fugo zbudowało wysokojakościowy i wyspecjalizowany park maszynowy, o którym możesz poczytać więcej tutaj, składający się z ponad dwustu urządzeń. Maszyny unikalne w skali kraju i Europy, ze względu na swoje rozmiary i dokładność pozwalają na oferowanie wysoko jakościowych usług dla wymagających klientów z branży morskiej, transportowej, dźwigowej, wojskowej, portowej czy komunalnej. Specjalizujemy się w realizacji:
• Wielkogabarytowych konstrukcji stalowych
• Dźwigów
• Urządzeń przenośnikowych

W 2021 r. rozszerzyliśmy ofertę o kontenery na odpady o pojemności od 5 do 36 m3, oraz remonty urządzeń komunalnych tj. śmieciarki, pojazdy bezpylne, czy hakowce.

Nieprzerwanie oferujemy również:
• Wykonywanie części na zamówienie
• Wykonywanie kół zębatych na zamówienie
• Obróbkę elementów metalowych
• Obróbkę cieplną i cieplno-chemiczną
• Śrutowanie

Oferujemy również usługi remontowe, obróbki cieplnej czy usługi spawania automatycznego przy pomocy robota spawalniczego.

Wyspecjalizowana kadra pracownicza składająca się z wieloletnich pracowników to gwarant wysokiej jakości. Potwierdzeniem tego jest nie tylko zadowolenie klientów, lecz również liczne certyfikaty jakościowe, o których informacje znajdziesz tutaj.

Z ciekawostek elementy wyprodukowane w Fugo znajdują się między innymi w wieży Eiffla w Paryżu, w wielu statkach czy w trójmiejskich dźwigach.

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.